[ALL] Poduszka skrzyni biegow?

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
patrykwis23
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 13 sie 2009, 00:07

[ALL] Poduszka skrzyni biegow?

Post autor: patrykwis23 »

czy i moze czesto psuja sie poduchy na skrzyni biegow w tolkach? mam wrazenie ze jest odklejona od metalu wspierajacego na boki!gdy ruszam autem na biegu cala sila idzie na poduche od skrzynie i skrzynia z silnikiem cofa sie przod tyl.srodek sztywna od silnika sztywna skrzynia lata . podczas ruszania czy gwaltownym starcie nic nie puka z lewej strony tylko jak zjade z kraweznika itp.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2010, 22:40 przez patrykwis23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[ALL] Poduszka skrzyni biegow?

Post autor: Tomas »

Myślę, że to pukanie, to nie wina poduchy tylko np. wahacz lub łącznik stabilizatora. Na wybojach też puka jak autko chodzi na boki?
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
servicemen
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 25 cze 2008, 18:11

[ALL] Poduszka skrzyni biegow?

Post autor: servicemen »

Ja właśnie w sobotę mam zamiar wymienić poduszkę skrzyni biegów.Też mi lata skrzynia bo jest duży luz na poduszce i drga lewarek zmiany biegów w pewnym zakresie obrotów.Mam pytanie,czy będzie problem z wymianą bo nad poduszka idzie wiązka kabli w plastikowym tunelu a nie chciałbym tego ruszać może ktoś przerabiał temat i coś podpowie?
Bodek

[ALL] Poduszka skrzyni biegow?

Post autor: Bodek »

z tego co wiem to zdejmujesz osłone z tej wiązki i w dolnej osłonie tego plastiku gdzie ida kable masz dziury prosto na śruby także odkręcisz bez problemu. A ile takie poduszki kosztują ??
servicemen
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 25 cze 2008, 18:11

[ALL] Poduszka skrzyni biegow?

Post autor: servicemen »

Dzwoniłem do ASO SEAT ok 320 i 2 tyg czekania,w ASO SKODA ok 290 i są od reki,takie ceny w Gdansku.Ponieważ ceny mnie powaliły poszukałem na necie i znalazłem używaną jak się sprawuje napiszę po wymianie.
patrykwis23
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 13 sie 2009, 00:07

uzyana to masz juz w swoim aucie.

Post autor: patrykwis23 »

mnie nowa kosztuje 110zl inwestowac w nowe czesci bo warto.
Bodek

[ALL] Poduszka skrzyni biegow?

Post autor: Bodek »

ale ta 110 zł to oryg ??
patrykwis23
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 13 sie 2009, 00:07

[ALL] Poduszka skrzyni biegow?

Post autor: patrykwis23 »

tak orginal. 110 netto

[ Dodano: 2009-09-02, 00:31 ]
jesli ktos czesci potrzebuje z okolic lodzi podaje nr tel.668 025 387
servicemen
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 25 cze 2008, 18:11

[ALL] Poduszka skrzyni biegow?

Post autor: servicemen »

No i poducha założona.Dzięki kolegom za info co i jak.Wymiana prosta,po zdemontowaniu filtra powietrza i osłony wiązki przewodów mamy dostęp do śrub.Na nowej poduszce skrzynia stoi sztywno,drążek zmiany biegów również.Rozebrałem starą poduszkę z ciekawości i okazało się że część dolna była jakby zgnieciona a górna powycierana i dlatego miała duży luz.
beny007
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 13 lut 2014, 17:39
Auto: Seat Toledo 1M 2000
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Siemiatycze

poduszka skrzyni biegow?

Post autor: beny007 »

Odkopię temat poduszki pod skrzynię biegów.

Szukam informacji którą powinienem kupić kość-poduszkę pod skrzynie do swojego AHF ? Są dwie do wyboru z numerami 1J0199851R oraz 1J0199851AB ale czym one się różnią może ktoś z was wie z doświadczenia bo zmieniał u siebie ?
ODPOWIEDZ