Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Trzęsie kierownicą

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sobieraj10
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 31 gru 2008, 14:15

[1M] Trzęsie kierownicą

Post autor: sobieraj10 »

Witam! Koledzy proszę o rade, mam oto takie problemy ze swoim Tolkiem:

1 Jak przyspieszam to czuć wyraźnie jak całe auto wibruje, jak utrzymuje ta sama prędkość to wibracje ustają ale i tak są jeszcze wyczuwalne szczególnie na kierownicy. Co może być tego przyczyną?? Dodam jeszcze że mam do wymiany oponę z przodu bo jest na rantach łysa bo poprzedni właściciel jeździł praktycznie na kapciu, ale czy to by była przyczyna??

2 Drugi problem to jak jadę i hamuję silnikiem tzn. np na trzecim biegu bez gazu i autko zwalnia i zbliża się do obrotów rzędu 1500 to czuć czasami takie szarpnięcie jakby się zdławił (lub brakowało ropki) a później obroty dalej swobodnie spadają.

Proszę o porady :-)
Ostatnio zmieniony 08 lis 2010, 23:46 przez sobieraj10, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

[1M] Trzęsie kierownicą

Post autor: maniekmc »

1- wymień opony, ustaw zbieżność i sprawdź czy nie masz luzu na końcówkach drążków, póżniej sprawdz poduszki pod silnikiem. jeżeli to wszystko bedzie grało, to nie powinieneś mieć dragań.
2- nie doradzę na temat diesla :D
[center]Obrazek[/center]
sz.p.bartek
Forumowicz
Posty: 268
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:10
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Trójmiasto
Kontakt:

[1M] Trzęsie kierownicą

Post autor: sz.p.bartek »

Wibracje przy przyspieszaniu to mi wygląda na koło dwumasowe :-/
Toledo II TDI ASV+ Powered by TUNE-UP
Awatar użytkownika
sobieraj10
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 31 gru 2008, 14:15

[1M] Trzęsie kierownicą

Post autor: sobieraj10 »

sz.p.bartek pisze:Wibracje przy przyspieszaniu to mi wygląda na koło dwumasowe :-/


Kolego ale z tego co wiem to moj Tolek nie ma dwumasy. Jest to silnik ALH 90KM
Awatar użytkownika
dany_2
Forumowicz
Posty: 825
Rejestracja: 09 wrz 2008, 09:11

[1M] Trzęsie kierownicą

Post autor: dany_2 »

ami to wygląda na poduszki pod silnikiem. Sprawdź je ;-)
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[1M] Trzęsie kierownicą

Post autor: bartek »

Jak koledzy piszą, trzeba sprawdzać po kolei zwias, poduchy silnika itd... może być wiele powodów. Sprawdzać, sprawdzać, .... ;-) coś jest walnięte, a my możemy sobie tu strzelać :-D
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
Awatar użytkownika
sobieraj10
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 31 gru 2008, 14:15

[1M] Trzęsie kierownicą

Post autor: sobieraj10 »

Nom na dniach wymieniam opony potem drażki i zobaczymy mam nadzieje ze pomoże.

Ale niestety dzis pojawil sie kolejny problem :evil: nie wiem czy to turbo czy przeplywka, ale jadac wyprzedzalem 2 tiry wiec 3 bieg i but a on przy 3500obr nagle stracil moc i sie zmulil ze nie szlo przyspieszac masakra :-( Wiec go zgasilem i p chwili odpalilem i buta na kazdym biegu pod czerwone pole i bylo ok ale widze ze juz cos zaczyna siadac :-/
lukasz Jurek
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 01 gru 2008, 20:48
Kontakt:

[1M] Trzęsie kierownicą

Post autor: lukasz Jurek »

sobieraj10.Co do braku mocy ja miałem tak samo wymieniłem przepływke zaworki N-75 i dalej nic niepotrzebne koszty.Wymieniłem Turbo i PROBLEM zniknął.Odrazu do Turbo radzę Ci przejść.
luki
Awatar użytkownika
Dyzio
Forumowicz
Posty: 195
Rejestracja: 27 gru 2008, 19:10
Kontakt:

[1M] Trzęsie kierownicą

Post autor: Dyzio »

sobieraj10, z tym problemem
sobieraj10 pisze:Ale niestety dzis pojawil sie kolejny problem :evil: nie wiem czy to turbo czy przeplywka, ale jadac wyprzedzalem 2 tiry wiec 3 bieg i but a on przy 3500obr nagle stracil moc i sie zmulil ze nie szlo przyspieszac masakra :-( Wiec go zgasilem i p chwili odpalilem i buta na kazdym biegu pod czerwone pole i bylo ok ale widze ze juz cos zaczyna siadac :-/


borykam sie takze z Pablem , dzisiaj podłączyłem go pod Vaga i pokazuje to :

Obrazek

Więc moze ktoś teraz wytłumaczy czy to zapiekły sie łopatki na turbinie czy komp swiruje ?
Bóg dał nam nogi, abyśmy doszli tam, gdzie nie dojedziemy na glebie :]
Awatar użytkownika
gurszczak
Zasłużony
Posty: 644
Rejestracja: 20 maja 2008, 06:05
Auto: Hyundai
Model: ix35
Skąd?: Grudusk

[1M] Trzęsie kierownicą

Post autor: gurszczak »

lopatki na turbinie prawdopodobnie generalnie sprawdzic przewody, zawor i jak cos to wymiana badz regeneracja turbo.
Ale ten watek juz wiele razy byl poruszany na forum wiec zapraszam do przesledzenia tych postów.
Pozdrawiam Gurszczak

Obrazek

Gurszczak i jego Hultaj
ODPOWIEDZ