Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Odprysk na masce

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Urban
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 27 cze 2009, 19:57

Odprysk na masce

Post autor: Urban »

Witam,
Niedawno udałem się w podróż po Europie moim Toledo II 1.9 TDI. Po przejechaniu 6000 km troszkę się przybrudził, a liczba much zabitych na przodzie przekroczyła chyba 10 000 :) Na koniec podróży postanowiłem go umyć na ulubionej stacji BP. Niestety much było tyle ze w jednym m-cu musiałem dłużej i bliżej przytrzymać pistolecik z natryskiem. Ku mojej rozpaczy zrobił się odprysk wielkości większej tarczy od naręcznego zegarka. Kiepsko to wygląda bo jest to przód tuz przy znaczku Seata. Czy niestety czeka mnie lakierowanie całej maski? czy jest jakieś inne wyjście? Słyszałem o dobieraniu lakieru komputerowo i próbie lakierowania i wypolerowania tego kawałka? Co jest skuteczniejsze i co byście radzili? Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
Urban
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Odprysk na masce

Post autor: tony »

na początek daj foto bo szkoda gdybać jak nic nie widzieliśmy :)
na początek bym spróbował jakąś pastą do polerowania :idea:
jak jest gorzej to poniżej masz dwa tematy :arrow:
viewtopic.php?t=215
viewtopic.php?t=214
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
Urban
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 27 cze 2009, 19:57

Odprysk na masce

Post autor: Urban »

Oto nieszczęsna szkoda, na razie lekka zaprawka bez polerowania
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Urban
Awatar użytkownika
INS
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 10 gru 2008, 01:39

Odprysk na masce

Post autor: INS »

nie musisz całej lakierować. Mogą Ci to "zcieniować" tak jak np ktoś ma z boku do malowania błotnik.. to np cieniują lekko drzwi + polerka żeby nie było co kolwiek widać, wytną Ci taki mały kwadracik w którym będzie ten odprysk następnie podklad + lakier dobrany komputerowo i na konieć polerka... nic nie będzie widać. Jest to najlepsza metoda jeśli chodzi o efekt końcowy co za tym idzie najbardziej kosztowna będzie..
a po taniości to lakier w pędzelku :-)
AHF seria (122Km@246Nm) + Lightowy chip by Ali (137Km@297Nm) :-)
Awatar użytkownika
Urban
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 27 cze 2009, 19:57

Odprysk na masce

Post autor: Urban »

Jakieś godne polecenia zakłady w okolicach Warszawy, które mogły by to zrobić? :)
Wielkie dzięki za pomoc :)
Urban
Awatar użytkownika
makmarc
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: 07 kwie 2009, 06:53

Odprysk na masce

Post autor: makmarc »

Nie byłbym tego taki pewien, auto ma swoje lata i lakier też zdążył zmienić swoją strukturę, zwłaszcza, że jest to srebrny kolor to dobranie koloru nie będzie wcale łatwe, lakierowanie 1 elementu to ok. 300-400zł i ja przynajmniej pomalowałbym całą maskę i nie pieprzył się w sztukowanie, bo wpędzisz się w dodatkowe koszty, zrobisz jak uważasz.
Wszystkie części samochodowe po bardzo atrakcyjnych cenach.
Profesjonalny i szybki montaż samochodowych instalacji gazowych.

Auto Gaz Mak-Rob, Łomża, ul. Senatorska 13, tel. 500 086 960
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

Odprysk na masce

Post autor: kristof »

Mozesz połatac za rok , dwa wylezie , ja jestem przeciwnikiem półśrodków pomalowałbym całą maskę i problem z głowy , foty masz wiec jak bedziesz sprzedawał to gosciowi pokazesz co było i dlaczego malowana cała maska
Awatar użytkownika
Urban
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 27 cze 2009, 19:57

Odprysk na masce

Post autor: Urban »

hmmmm chyba jednak skupie się na pomalowaniu całej maski. Już widziałem, mniejsze odpryski od kamieni więc, chyba nie ma sensu babranie się co chwila z coraz to nowszą rzeczą na masce. Wielkie dzięki za rady i pomoc.
Urban
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

Odprysk na masce

Post autor: CYRULIK »

co ma dział diesla z odpyskiem na masce :?: :-/ :566:
poosze o zamieszczanie pytań w odpowiednich działach :evil:
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
ODPOWIEDZ