Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Re: Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: vwir »

DzieX pisze:
vwir pisze:Nie widzę problemu na tych zdjęciach. Problem jest wtedy gdy woda pojawia się nad uszczelką, a nie poniżej uszczelki. Poniżej uszczelki może się pojawiać i będzie się pojawiać, bo masz tam odpływy z drzwi.


Moim zdaniem odpływy wody z drzwi wychodzą na ten najniższy (srebrny) stopień i tylko tam ma prawo pojawiać się woda. Ale mogę się mylić.


Przy dużej ilości wody spływającej z drzwi pojawia się też na tej czarnej naklejce na progu. Weź też pod uwagę wodę, która spływa z górnej/bocznej części drzwi po uszczelce.

bulatolek22 pisze:ale woda jest cały czas pod uszczelka a w czasie zimy pewnie tam zamarza plus do tego sól i korozja gotowa. póki co nie wlewa sie do auta ale czy po uszczelnieniu takie pojawianie się wody to normalne???


1M to nie 1L i korozja mu niestraszna (o ile jest bezwypadkowy). Po to masz uszczelkę, żeby woda nie przedostała się do środka auta. Problem jest wtedy gdy woda pojawia się NAD uszczelką, bo wlewa się do środka auta. A pojawia się tam z blachy do której masz przykręcone prowadnice szyb i po to się ją uszczelnia.
bulatolek22
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 13 cze 2016, 20:26
Auto: Toledo 1m
Model: 1,8
Skąd?: wrocław

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: bulatolek22 »

Czyli kolego twoim zdaniem wszystko jest ok????
Ostatnio zmieniony 28 cze 2016, 11:48 przez Roxon40, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie piszemy dużymi literami.
Awatar użytkownika
macsta12
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:15
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV+
Skąd?: Dęblin

Re: Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: macsta12 »

Możliwe że tam trochę przecieka. Ja też tak miałem że do środka nie leciało ale uszczelnić nie zaszkodziło.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
bulatolek22
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 13 cze 2016, 20:26
Auto: Toledo 1m
Model: 1,8
Skąd?: wrocław

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: bulatolek22 »

chyba faktycznie w wolny weekend przy odrobinie chęci zamienie silikon na uszczelke typu p i zobacze może bedzie lepiej, najgorsze to to że do zaożenia uszczelki dobrze by było miec wyciągniętą blachę a nie jak na sylikonie tylko lekko uchyloną.
hCYk
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 28 paź 2015, 19:00
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Jarosław

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: hCYk »

Najlepiej jest ściągnąć boczek i lać wode po szybie wtedy będziesz widział miejsce ewentualnego przecieku.
Obrazek
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: brtk »

Wezmę się w końcu za uszczelnianie moich drzwi, bo mam po ostatnich deszczach lekko zawilgocone dywaniki od strony kierowcy..

Tylko czy ktoś by mógł mi wytłumaczyć jak ta uszczelkę typu P trzeba wkleić pod ta blachę? Trzeba ją jakoś lekko przy skręcaniu "przytrzasnąć" blachą, czy ma być cała za blachą? I którą stroną to trzeba wklejać? Najlepiej jakby ktoś jakiś schemat. nawet i w paincie naszkicował szybko.
delfin85
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2016, 16:27
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: delfin85 »

panowie a jak ogarnac temat wody na progu drzwi uszczelnione a woda dalej na progu !Tym razem po probie wody leci po gornej uszczelce i po przednim slubku i na prog czy da sie to jakos ogarnac?
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: brtk »

Dobra, uszczelnilem uszczelką typu p wciskajac ja pod blache, nie zrywalem starego uszczelnienia (fabrycznego) bo dosyc dobrze sie trzymalo, tylko nan ie dalem uszczelke typu p i docusnąłem blachą tak, że lekko uszczelka wystaje, więc nie odleci. Dla lepszego efektu dałem jeszcze uszczelką typu P wokół tej blachy i głosnika, głośnika nie zdejmowałem, bo jest na nity.. Podjechałem na myjkę i na razie woda na górnym progu nie stoi, tylko na tym dolnym gdzie jest odpływ. Ciekawe na jak długo to starczy, w razie co, teraz szybciej zrobie to porządniej.

@up opcja z kabelkiem powinna pomóc, zawsze tam troche wody się zbierze, jak zastosujesz metodę z kabelkiem, to woda nie będzie stała na progu tylko sobie spłynie.

D3T3 pisze:Takie coś mi wczoraj hCYk podesłał i tak zrobione spełnia swoją funkcję.
Obrazek
Awatar użytkownika
Moransiu
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2016, 09:42
Auto: Leon 1M
Model: 1.6 SR (AKL)
Skąd?: Czarnowo (p. Toruński)

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Moransiu »

Pozwólcie, że odświeżę temat. Woda pojawia się na progu - do ogarnięcia. Ale wodę mam w drzwiach :o Nigdzie nie widzę nic na temat... Od 3 lat nie było tego problemu, a teraz jak jadę coś 'chlupie'. Otworzyłem drzwi za kierowcą, pomachałem nimi, a tam się przelewa ze 3 litry wody... Są jakieś korki od tego, albo coś?
'Bogu na chwałę, ludziom na ratunek'
Awatar użytkownika
macsta12
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:15
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV+
Skąd?: Dęblin

Re: Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: macsta12 »

Odpływy pod uszczelkami pewnie masz zatkane.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ