Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
Folxs
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 24 maja 2017, 20:17
Auto: Toledo II 1M
Model: 1.6 16V BCB
Skąd?: Szczecin

Re: Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Folxs »

jocker0705 pisze:Witam Koledzy.
Otóż dzisiaj wydarłem wkoncu u siebie tapicerke. Wiem ze niedziela, ale to jedyny dzien w ktorym mogłem to zrobic [emoji14]
Wode mialem z przodu i z tyłu. Wszystko skute lodem ale jakoś udało mi sie odkleic wygluszenie. Zastanawiam sie nad kupnem uzywanego bo moje smierdzi takim grzybem ze masakra bylaby to montowac :/ ale zmierzając do sedna mam pytanie. Jak widzicie na zdjeciu (czerwone strzałki) wyłupał sie kawałek podłogi i popękało w kilku miejscach :/ Woda + mróz i mamy taki efekt. Powiedzcie mi
czym wyczyscic podłoge na igłe czym ją np zabezpieczyc i czym popękane miejsca uzupełnic? jakąs masą bitumiczna? Dodam ze wymienie wszystkie korki spustowe w podlodze jak i prograch. Bo nie chce nigdy więcej tego przerabiac. Została mi juz tylko jedna para drzwi do uszczelnienia więc mam nadzieje ze wkoncu problem wody się skonczy :)
Obrazek
Obrazek
Najlepiej by było pospawać i masą na pędzel Boll masz 1kg za 35zł zabezpieczyć i już. Co do dywanów i grzyba w nich - jak wszystko uszczelnisz to możesz sobie wypożyczyć ozonator albo pojechać gdzieś na kilka godzin ozonowania i wtedy ozon zabije grzyba o wszystkie przykre zapachy - tylko wszystko musi być bardzo dobrze wysuszone i dywany najlepiej nie zamontowane żeby ozon miał jak do nich dotrzeć
Awatar użytkownika
jocker0705
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 01 lut 2015, 19:36
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Lublin

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: jocker0705 »

Dzięki Bardzo za podpowiedz :) W tym tygodniu zbieram materiały potrzebne do pracy i na weekendzie sprobuje jakos wszytsko kompletowac :). W Lublinie znam miejsce gdzie sie tym zajmuja więc jutro sobie podjade i dowiem sie z tym ozonowaniem co i jak by było.
A co do wygłuszenia to kupie nowe i wytnę na wzór. Jak juz tyle zrobiłem to nie ma miejsca na lipe :)
Ale to cała podłoge ciagnąć Boolem czy tylko tam gdzie uszkodzona podłoga?
Folxs
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 24 maja 2017, 20:17
Auto: Toledo II 1M
Model: 1.6 16V BCB
Skąd?: Szczecin

Re: Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Folxs »

Wygłuszenie pianka kauczukowa Armaflex polecam 6mm i dasz sobie kilka warstw gdzie trzeba - bo ja stosowałem w innym aucie 13mm i momentami było za grubo a momentami 2 warstwy szły
Awatar użytkownika
jocker0705
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 01 lut 2015, 19:36
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Lublin

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: jocker0705 »

Dzieki bardzo. Dzisiaj z pewnoscia zamowie tylko powiedz mi ile mniej więcej metrów pianki potrzeba?
Folxs
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 24 maja 2017, 20:17
Auto: Toledo II 1M
Model: 1.6 16V BCB
Skąd?: Szczecin

Re: Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Folxs »

To zależy czy na całe auto czy jak i jakiej grubości ta pianka czy 6mm czy 13mm. Ja do Golfa II na całe auto kupiłem 13mm rolkę chyba 15m2 i zostało trochę jeszcze na bagażnik
Awatar użytkownika
jocker0705
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 01 lut 2015, 19:36
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Lublin

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: jocker0705 »

Całe auto bede robił, przod i tył. bo z tyłu to jakas folia tylko była z mała iloscia filcu. A chce juz to zrobic raz a konret bo samochod w rodzinie zostaje na dlugie lata. Hmm nawet i 13mm bym zamonotował tylko czy pozniej tapicerka ładnie wszędzie podochodzi?
Folxs
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 24 maja 2017, 20:17
Auto: Toledo II 1M
Model: 1.6 16V BCB
Skąd?: Szczecin

Re: Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Folxs »

jocker0705 pisze:Całe auto bede robił, przod i tył. bo z tyłu to jakas folia tylko była z mała iloscia filcu. A chce juz to zrobic raz a konret bo samochod w rodzinie zostaje na dlugie lata. Hmm nawet i 13mm bym zamonotował tylko czy pozniej tapicerka ładnie wszędzie podochodzi?
Lepiej kup 6mm bo z tapicerką będzie problem - a jak co to dasz dwa razy 6mm i masz 12mm
Wezyr147
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 20 lis 2015, 09:06
Auto: Toledo 1M
Model: 1.8 20V APG
Skąd?: Gdynia

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Wezyr147 »

Pytanie: w komorze koła zapasowego znajdują się zaślepki technologiczne i mniejsza zaślepka odpływu ( mniej więcej na prost za otworem śruby mocującej koło zapasowe). Niestety jest u mnie uszkodzona i widać asfalt co skutkuje wodą i wilgocią w tamtej okolicy. Większe zaślepki można kupić, tej mniejszej nie znalazłem. Można gdzieś to kupić czy też w inny sposób rozwiązać problem?
Folxs
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 24 maja 2017, 20:17
Auto: Toledo II 1M
Model: 1.6 16V BCB
Skąd?: Szczecin

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Folxs »

Wkleić na silikon kawałek plastikowej zatyczki od spraya albo nawet kawałek puszki aluminiowej po piwie - byleby z dwóch strony oblepić silikonem żeby się wilgoć nie zbierała w szczelinach
Szejker
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 19 kwie 2012, 21:03
Auto: Seat 1M
Model: 1.6 16V BCB
Skąd?: Radom

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Szejker »

Mam takie pytanie odnośnie tematu. Zdemontowałem wykładzinę/filce (gdyby nie smrodek od kilku dni, nawet nie wiedziałbym, że mam wodę pod wykładziną :-| ), pytanie jak to teraz najlepiej wyczyścić (warunki niestety blokowe :-/ ). Póki co suszy się to na balkonie, gdzieś tu w temacie widziałem żeby pojechać na myjkę, może być bezdotykowa czy trzeba na ręczną ?

Czy te filce/wygłuszenia można normalnie "wyprać" tak jak wykładzinę ? Chłonie to wodę jak szalone, nie chcę potem nowych szukać :).
ODPOWIEDZ