Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Re: Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: vwir »

Kaiser pisze:Nie mogę rozkminić. Lałem wodą na szybę z myjki, wiadra, strzykawką pod uszczelki i nic. Nie udało się zlokalizować. Z braku pomysłów odchyliłem listek uszczelki między dachem a szybą czołową i ile mogłem to posmarowałem silikonem

W nocy jechałem w mocnym deszczu. Sprawdzam dzisiaj dywanik i mokro. Siegnąłem pod wykładzinę i wyczułem, że korek spustowy ten centralnie pod pedałami jest bardzo mokry. Można się jako do niego dobrać od zewnątrz bez kanału?
Jeździłeś z włączoną klimą? Odpływ klimy drożny?
Awatar użytkownika
Kaiser
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 28 lip 2014, 11:38
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Okolice Brzeska/ NS

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Kaiser »

Nie jeździłem na klimie. A co do odpływów to nie wiem jak sie za to zabrać
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: brtk »

Danpol pisze:Dopadło i mnie :D Dobrnąłem do 16 strony, przeczytałem też parę ostatnich. Plan jest na uszczelkę typu P, jest jakaś gorsza od uszczelki butylowej? Przy okazji, jakby nie pomogło myślę nad wycinaniem tych trójkącików w dolnych uszczelkach, tylko byłby ktoś tak uprzejmy powiedzieć, o które chodzi dokładnie? Czytam i czytam i jakoś nie mogę skojarzyć, o co dokładnie chodzi ;)
Masą butylową zrobisz to porządniej i powinna na dłużej straczyc (zachować swoje właściwości). Tylko najlepiej zdjąć całą blachę z drzwi, dokładnie wyczyścić starą i przykleić nową. Ogólnie uszczelki typu P zaczynają przepuszczać średnio po 2-3 latach.
Awatar użytkownika
jocker0705
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 01 lut 2015, 19:36
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Lublin

Re: Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: jocker0705 »

Panowie a u mnie znów pojawił się problem tego typu ze strasznie mokra mam wykładzinę pod nogami pasażerów z tyłu :/ drzwi i uszczelki szczelne. Wiec którędy woda może się dostawać? Na podwoziu jest kilka dziur tak jakby na korki. Tylko nie wiem czy wlasnie tam powinny być owe korki czy sa to odpływy wody? Może ktoś sie wypowie bo okres letni się skończył i co raz ciężej będzie suszyć tolka :/

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: brtk »

Jeżeli są dziury a korków nie ma, to może tamtędy. Może też przednimi sie wlewać i na tył przeciekac, na przodzie może być wygluszenie mokre a dywaniki już nie. Musisz sprawdzić wszystkie możliwości.
Krycho145
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 23 maja 2016, 12:31
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Bialystok

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Krycho145 »

Wie ktos moze czemu po prawidlowym zamontowaniu foli woda delikatnie kropi na prog? Dodam ze odplywy wyczyszczone drugi raz folie polozylem i dalej to samo.


Obrazek

Na czerwono zaznaczylem gdzie ida krople. Mozliwe ze przez glosnik , nity?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

Jeżeli folia jest zamontowana prawidłowo i nie jest nigdzie zagięta to dziwna sprawa. Z drugiej strony, jeśli masz delikatne kropienie to nie przejmowałbym się na zapas tylko póki co obserwował.
Awatar użytkownika
Kaiser
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 28 lip 2014, 11:38
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Okolice Brzeska/ NS

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Kaiser »

A ja chyba (!) wiem co jest u mnie grane.

Wszystko wysuszone, uszczelnione. Test na myjce....sucho. Pod nogami kierowcy (doszedłem do wniosku, ze czemu by nie uszczelnić korków spustowych- objechałem solidnie silikonem)) wygłuszenie suche, ani kropelki. Przejażdżka w deszczu i mokro ale już tylko pod stelażem fotela kierowcy. Nie wiem czy od wewnątrz jest tam korek, bo nie idzie się tam dostać bez wymontowania fotela na co nie mam czasu ale pod autem jest korek w tym miejscu. Wymienię, może będzie ok
Folxs
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 24 maja 2017, 20:17
Auto: Toledo II 1M
Model: 1.6 16V BCB
Skąd?: Szczecin

Re: Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Folxs »

Mnie kapie ewidentnie na dywanik - wiązka silnika uszczelniona i linka od maski, już nie wiem gdzie leci.
Jak leję wodą z węża żeby znaleźć gdzie to nic nigdy nie kapnie - już nie wiem gdzie szukać. Zgrzewy fabryczne puszczają?
Zaznaczy ktoś na tym drugim zdjęciu strzałką gdzie szukać przecieku? (foto z 3ciej lub 4tej strony tego tematu)ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
jocker0705
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 01 lut 2015, 19:36
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Lublin

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: jocker0705 »

Witam Koledzy.
Otóż dzisiaj wydarłem wkoncu u siebie tapicerke. Wiem ze niedziela, ale to jedyny dzien w ktorym mogłem to zrobic :p
Wode mialem z przodu i z tyłu. Wszystko skute lodem ale jakoś udało mi sie odkleic wygluszenie. Zastanawiam sie nad kupnem uzywanego bo moje smierdzi takim grzybem ze masakra bylaby to montowac :/ ale zmierzając do sedna mam pytanie. Jak widzicie na zdjeciu (czerwone strzałki) wyłupał sie kawałek podłogi i popękało w kilku miejscach :/ Woda + mróz i mamy taki efekt. Powiedzcie mi
czym wyczyscic podłoge na igłe czym ją np zabezpieczyc i czym popękane miejsca uzupełnic? jakąs masą bitumiczna? Dodam ze wymienie wszystkie korki spustowe w podlodze jak i prograch. Bo nie chce nigdy więcej tego przerabiac. Została mi juz tylko jedna para drzwi do uszczelnienia więc mam nadzieje ze wkoncu problem wody się skonczy :)
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ