Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: maniekmc »

Cóż z waszych wypowiedzi wnioskuję,że nie koniecznie liczy się jakość!
Warto czasem wydać więcej i mieć spokój-trzeba to zrobić w renomowanych zakładach.
[center]Obrazek[/center]
servicemen
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 25 cze 2008, 18:11

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: servicemen »

Pedritos , czy znalazłeś może przyczynę skąd dostaje się woda pod dywanik? U mnie też przez drzwi się nie leje ,polewałem je wodą ,odpływy pod maska drożne . Shit , już nie wiem gdzie szukać , szyba fabryczna nie wymieniana ,po za tym dywanik jest mokry tylko na spodzie boki suche ,od spodu wszystko całe. Jakieś koncepcje?
Awatar użytkownika
gurszczak
Zasłużony
Posty: 644
Rejestracja: 20 maja 2008, 06:05
Auto: Hyundai
Model: ix35
Skąd?: Grudusk

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: gurszczak »

a moze klima leje albo te zatyczki od zewnątrz co sa powypadały i woda dostaje sie po przejchaniu przez wode na drodze hmmm cos takiego mi przyszlo do golwy
Pozdrawiam Gurszczak

Obrazek

Gurszczak i jego Hultaj
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: koti »

Czy tylko przednie dywaniki są mokre? Gdzieś czytałem, że są jakieś zaślepki pod tylną i z nich może lecieć.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
Pedritos
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 08 lip 2008, 20:05

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Pedritos »

Czekam na trochę lepszą pogodę bo u mnie leje chyba od trzech tygodni bez przerwy.
Wyczytałem na forum Leona, że gdzieś na przegrodzie przechodzi jakaś wiązka elektryczna i czasem może gumowa uszczelka tam przepuszczać.

Postanowiłem, że zrobię tak:
/czekam tylko na lepszą pogodę/

po pierwsze (primo) wyciągam cały dywan i wygłuszenie - i tak muszę znowu to wysuszyć.
po drugie (secundo) kładę się do środka i robię test wodny - woda z węża i jazda na full.
po trzecie (q**a mać) ustalam, którędy woda napier...a mi pod dywan.
po czwarte odtłuszczam i uszczelniam dziurę masą klejąco - uszczelniającą (zostało mi prawie pół tuby po uszczelnieniu drzwi).

Plan za***iście ambitny - jak tylko pogoda dopisze to biorę dzień urlopu i naginam...

Jak się nie wqr... mocno to będzie fotorelacja z zabawy...
PAMIĘTAJ O INNYCH!!!
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Jak wskazówka od temperatury się nie spionuje - NIE BUTUJ,
Jak butowałeś to od razu NIE GAŚ
Awatar użytkownika
gurszczak
Zasłużony
Posty: 644
Rejestracja: 20 maja 2008, 06:05
Auto: Hyundai
Model: ix35
Skąd?: Grudusk

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: gurszczak »

Pedritos, ja ci powiem ze widze ze juz jesteś wku...y ale wcale ci sie nie dziwie. Ale gotorelacja z wyciagania tego wszystkiego by sie przydała dla potomnych :)
Pozdrawiam Gurszczak

Obrazek

Gurszczak i jego Hultaj
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: maniekmc »

No przyda się, bo z wyciągnięciem jest trochę zabawy, mechanik z ASO bawił się 2h u mnie :mrgreen:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Pedritos
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 08 lip 2008, 20:05

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Pedritos »

No to dziś się udało!!!
Pogoda dopisała, dzień urlopu wzięty, wkłady z pod dywanika właśnie się suszą przy kominku...

Auto rozebrane!!!
Cały środek wyjęty, fotele przód, tył, wykładzina, trochę plastików i blach z deski (aby dojść do ściany grodziowej).

Dodatkowo rozebrane całe podszybie, wyjęty mechanizm wycieraczek (przy okazji całość nasmarowałem).

Mam fotorelację z zabawy oprócz rozbierania podszybia i wyjmowania wycieraczek (okazało się, że jest to bardzo proste i szybkie zajęcie).

Teraz tylko muszę wysuszyć wkłady i poskładać środek do kupy :570:
Podszybie już jest kompletne... tylko założyć same ramiona wycieraczek ale to już spozio...

No i najważniejsze!
Znalazłem q**a wreszcie przeciek co mi spać nie dawał - dziurawa q**a dziura!!!
JEST, jest...
...już zatkana szmata...

Dziś już mi się nie chce ale najszybciej jak się da walnę jakiś opisik z fotkami...

Na koniec powiem tylko, że dziurę zlokalizowałem na podszybiu.
Pęknięcie wzdłużne w masie uszczelniającej na zgrzewie. Może to brzmi tajemniczo ale jak walnę fotkę to się wszystko wyjaśni...

OBIECANA FOTKA

Obrazek

Na zdjęciu widać rozebrane podszybie - strona kierowcy:
Odkręcony już mechanizm wycieraczek (właściwie już go nie widać ;-) )
Odkręconą kopułę (uszczelniacz wiązki elektrycznej z silnika do wnętrza samochodu).
Na dnie podszybia od strony silnika, tam gdzie leżą liście widać masę uszczelniającą zgrzewy (takie coś jakby malowane pędzlem).
U mnie było wzdłużne, cienkie pęknięcie w tej właśnie masie na łączeniu elementów grodzi silnika.
Wyczyściłem wszystko, wydarłem dość sporo tej starej masy (była już mocno stwardniała a powinna pracować elastycznie). Benzynka ekstrakcyjna, pędzelek w ręce i baaaardzo dokładnie wszystko umyłem. Potem masa uszczelniająco - klejąca (ja miałem masę pt. BOLL).
Po trzech dniach (bo tyle zajęło mi wysuszenie dywanów wszystko jeszcze raz odtłuściłem i za namową kumpla pokryłem większy obszar podszybia masą dekarską do uszczelniania dachów (nałożyłem tę masę na wcześniejszą warstwę).
Test wodny jeszcze przed założeniem dywanów wypadł pozytywnie - znaczy się sucho!!!

Wcześniej woda ściekała mi prosto pod nogi po ścianie grodziowej a od strony drzwi było sucho!
Na zdjęciu widać już wyjęty korek uszczelniający z podłogi bo myślałem, że tam jest woda - ale nie! w środku było sucho... - na szczęście!

Obrazek

W dziale DIY jest moja fotorelacja z wyciągania wszystkich bebechów z wnętrza Tolka

"WYCIĄGAMY DYWANY Z TOLEDO II"
Ostatnio zmieniony 07 paź 2008, 11:57 przez Pedritos, łącznie zmieniany 1 raz.
PAMIĘTAJ O INNYCH!!!
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Jak wskazówka od temperatury się nie spionuje - NIE BUTUJ,
Jak butowałeś to od razu NIE GAŚ
Awatar użytkownika
gurszczak
Zasłużony
Posty: 644
Rejestracja: 20 maja 2008, 06:05
Auto: Hyundai
Model: ix35
Skąd?: Grudusk

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: gurszczak »

widze Pedritos ze nieźle się natrudziłeś ale najważniejsze ze przeciek zlokalizowany czekamy na fotorelacje :)
Pozdrawiam Gurszczak

Obrazek

Gurszczak i jego Hultaj
Thomas_mobil
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 20 cze 2008, 09:22
Auto: Audi A6
Model: 2.4 V6 170 KM
Skąd?: Bydgoszcz
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Thomas_mobil »

cześć mam taki sam problem ,ale zastanawiam się czy jest sens się z tym bawić
oczywiście też lubię sobie podłubać przy samochodzie ,ale tu nie ma żartów gdzie woda tam i korozja ,serwis seata wykonuje to za około 150 zł od sztuki minus 25% ulgi od rocznika 1999 no i mamy gwarancje na zrobioną robotę no ale wybór należy do Was
ODPOWIEDZ