Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Wymiana tarcz hamulcowych (tył)

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
Bartek26
Forumowicz
Posty: 733
Rejestracja: 22 gru 2013, 21:27
Auto: Mazda
Model: 5 cr19
Skąd?: Żary

Wymiana tarcz hamulcowych (tył)

Post autor: Bartek26 »

możesz próbować ją podgrzać palnikiem ... ewentualnie jak się przekręci imbus nabij torx'a . Brecha ,dobry klucz i jazda :-)
Skill.... You can't buy it ....
Awatar użytkownika
macsta12
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:15
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV+
Skąd?: Dęblin

Re: Wymiana tarcz hamulcowych (tył)

Post autor: macsta12 »

Odkrec zacisk sam bez jarzma i tarcza powinna zejść bez odkręcania tej śruby. Tak mi się wydaje. Mogę się mylić ale coś mi tak świta.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Sowa
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:27
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V + LPG
Skąd?: Szczecin

Wymiana tarcz hamulcowych (tył)

Post autor: Sowa »

To samo powiedzial mi znajomy, dzieki za pomoc. Oby tamte sruby lepiej poszly:)
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: Wymiana tarcz hamulcowych (tył)

Post autor: brtk »

Ostatnio wymieniłem tarcze z przodu i z tylu. Nigdy nie odkrecalem jarzma, tylko zacisk. Wszystko poszlo bez problemu, a poza tym, do klocków chyba dodaja nowe sruby do tylnych zaciskow.

I taka mala ciekawostka, do tarcz Textar nie dodali mi sruby mocujacej do piasty:)
Awatar użytkownika
jocker0705
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 01 lut 2015, 19:36
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Lublin

Re: Wymiana tarcz hamulcowych (tył)

Post autor: jocker0705 »

Textar nie dorzuca niestety :p. Ja u siebie również miałem problem z odkreceniem tej śruby. Wiec odkrecalem ja takim śrubokrętem w którego pobija się młotkiem :D i przy uderzeniu przekręca się o 1/5 obrotu. Poszło bez problemu :)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Kamil_N
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 05 paź 2016, 13:07
Auto: 1M
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Opole Lubelskie

Wymiana tarcz hamulcowych (tył)

Post autor: Kamil_N »

Sowa pisze:Panowie podczas wymiany tarcz i klocków z tyłu poległem na jednej śrubie. Psikałem WD, reszta śrub poszła tylko została ta jedna. Gwint zaczyna się wyrabiać tak, że imbus 8 już prawie zaczyna się kręcić bez oporu. Są jakieś domowe sposoby które mogą mi pomóc czy pozostaje podjazd do mechanika? Śruba ta trzyma zacisk hamulcowy i jest tą dolną śrubą".
Obrazek


mój brat pomagał mi przy takiej śrubie (obrobiony imbus) kluczem samozaciskowym ale nie wiem czy tam podejdzie


ale ogółem jak nie masz zamiaru czyścić zacisku czy coś to nie musisz tego ruszać, tylko odkręcić jarzmo i wszystko wejdzie
ODPOWIEDZ