Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: kristof »

Pytanko: Gdzie w Wawie robicie klime tzn odgrzybianie , napełnianie , sprawdzenie ciśnienia?

pzdr
TOMMI
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 20 maja 2008, 18:39

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: TOMMI »

ASO Maranna ul. Wrocławska byłem jakiś miesiąc temu-koszt 150zł
Była jakaś promocja, pewnie dlatego tak tanio jak na ASO ;-)
DENEBO
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:56
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: DENEBO »

Tak wtrącę pytanko mimochodem. :lol:
Czy ktoś samemu próbował odgrzybić układ klimatyzacji??? :roll:
Wiem że są specjalne preparaty to tego celu , które to można zakupić i samemu wykonać.. :?:
Nie steny - nie bardzo się orientuję w tej kwestii :-P Może jakieś podpowiedzi !!!! :oops:
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: CYRULIK »

Ja to robiłem proste jak budowa cepa.
Kupujemy preparat na rynku jest masa tego typu specyfików ja miałem Moje Auto ze srebrem i innymi pierdami.
Obrazek

Stosuje się to tak.
W czasie czyszczenia bezwzględnie wyłączyć klimatyzacje. Nastawić nagrzewnice na zimny nawiew powietrza. Wyjąć filtr antypyłkowy , ustawić nawiew powietrza do kabiny na nawiew centralny deski rozdzielczej, ustawić tryb pracy wentylatora na recyrkulacje wewnętrzną. Ustawić wentylator na maksymalnych obrotach , umieścić wylot rurki dozującej z preparatem środku głównego kanału dolotowego i rozpocząć rozpylanie Az do zużycia preparatu ,wyłączyć dmuchawę i odczekać 15 minut, po tym czasie uruchomić klimę .
Jest to instrukcja z opakowania ja najpierw wężykiem spryskałem wszystkie wyloty ,a na koniec w główny kanał dolotowy po zakończeniu niech trochę pochodzi Klima i ogrzewanie na maksa i zostaw uchylone szybki na noc, zaleca wykonywanie nie przed jazda bo troszkę po nosie po takim zabiegu daje.
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
DENEBO
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:56
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: DENEBO »

Dzięki za informację ;-)
Musze się koło tego zakręcić i samemu to zrobić... 8-)

Pozdrowionka
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: maniekmc »

Kris chcesz jeszcze tą klimę zrobic? po kosztach mój kolega robi komplet ok 160zł
[center]Obrazek[/center]
lysy13041981
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 24 lis 2008, 17:46

climatronic

Post autor: lysy13041981 »

Mam pytanie czy w zimie można normalnie włączyć climatronik.U mnie jak było cieplej to mogłem włączyć klime ,a teraz po naciśnięciu przycisku z gwiazdką nie pojawia się ona na wyświetlaczu i klima nie działa.Czy ktoś wie coś na ten temat?
lysy13041981
DENEBO
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:56
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: DENEBO »

Odpowiedz jest prosta :-D

Jeśli temperatura na zewnątrz spadnie poniżej +4C stopnie to klimatyzacja się nie załączy !!!
Ponieważ nie ma takiej potrzeby ;-)
Nic się nie martw to jest normalne i prawidłowe działanie Climatronika ;-) :568:

Pozdrowionka

:509: :509: :509: :509: :509:
lysy13041981
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 24 lis 2008, 17:46

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: lysy13041981 »

Dzięki a już sie martwiłem że coś nie tak.Pozdrowienia
lysy13041981
DENEBO
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:56
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: DENEBO »

lysy13041981

Ja też byłem z lekka przestraszony jak przyszły pierwsze chłody, a tu klimatyzacja się nie włącza !!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ODPOWIEDZ