Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: vwir »

Inne sprężarki często mają inne wyjście przewodów ciśnieniowych z tyłu. A jako iż są one dość sztywne to ciężko je będzie na przykład obrócić. Nie musisz się upierać nad konkretnie identyczną, ale sprawdź, jakie ma zamienniki. Na przykład tutaj: https://www.ucando.pl/p/kompresor-klima ... 26D402-447
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: bartekmk »

4 raz usterka sprzęgła kompresora. Oryginalne się zerwało więc założyłem nowe, które po 2 latach się zepsuło i nie rozłączało klimy. Założyłem kolejne które po 2 latach się odkręciło (!) i 2 miesiące temu założyłem następne, które wczoraj się znowu zerwało i dzwoni jak puszki na sznurku ciągnięte za autem. Przy każdej wymianie, również tej ostatniej, stwierdzano, że kompresor jest ok i raczej nie trzeba go wymieniać. Chyba się to skończy wymianą sprężarki bo inaczej będę tak w nieskończoność i nie wytrzymam tego psychicznie.
Awatar użytkownika
Mad_Maxs
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2017, 09:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 AGN
Skąd?: Legnica

Re: [ALL] Klimatyzacja

Post autor: Mad_Maxs »

Witam,

taka sprawa, wymieniłem osuszacz, oddałem auto na test szczelności, stało 4 godziny z azotem na 6.6 bara. Wskazówka nawet nie drgnęła, więc nabili, sprawdzili, temp na kratce nawiewu 10 stopni. Odebrałem auto, ładnie wiało chłodnym powietrzem, ale tylko przez jakieś 4 minuty. Zacząłem jechać, ale poza ikonką klimy na panelu, nie czuję żeby cokolwiek dawała. Wentylatory się kręcą, sprężarka załącza, ale nie ma efektu chłodnego powietrza.

Macie jakieś pomysły?? w UV nie widać żeby gdzieś był wyciek, a musiało by zrobić spory ślad, żeby zgubić ponad 700g czynnika
Obrazek
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: DzieX »

Wróć do nich i niech sprawdzą. Ew podepnij vaga jak masz - jeśli czynnik uciekł, to powinien być błąd.
Awatar użytkownika
Mad_Maxs
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2017, 09:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 AGN
Skąd?: Legnica

Re: [ALL] Klimatyzacja

Post autor: Mad_Maxs »

Błąd pewnie mi został jeszcze z poprzednich prób odpalenia przed zakupem. Dzwoniłem, mówili że z 5 minut auto chodziło bo sprawdzali, jak go odbierałem to też chłodził dość mocno. Muszę zapiąć laptopa i sprawdzić, jak nic nie wskóram sam, jutro jadę żeby oni walczyli

EDIT:
Zapomniałem o jednej kwestii. Od uruchomienia klimy, na połowie mocy, coś mi "warczy" w wentylatorze dmuchawy. Brzmi to jak mały skrawek kartki trzymany w ręce i wsadzony końcem w wiatrak (mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi :) ) Zaczęło się to po odebraniu auta z klimy, rano jeszcze tego nie było.

Gość z serwisu, sugerował mi że problem może być w klapach climatronica, ale nie bardzo wiem o co chodzi. Rzuci ktoś więcej światła na ten temat? Sterowanie szyba, front, sandały i zamknięcie obiegu zdaje się działać, bo słychać że coś się zmienia
Obrazek
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: DzieX »

Klapki to tylko vag. Można wykonać procedurę testową, która je obróci w pełnym zakresie ich działania. Co do błędu który mógł zostać - czyścisz i próbujesz odpalić klimę na nowo. Jeśli nie ma czynnika to wskoczy ponownie. Wentylator dmuchawy lubi się psuć, ale skoro powietrze leci, to warczenie raczej nie jest przyczyną.

Poza tym skoro w serwisie chodził i chłodził to nagle miałby być problem z klapkami? Ehh, mechanicy. Wymyślą najgrubszą ściemę, żeby tylko wypchnąć auto z warsztatu..
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: vwir »

Gąbka z klapki lubi się kruszyć i spadać w dół do wiatraka i wtedy wydaje takie odgłosy.
Awatar użytkownika
Mad_Maxs
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2017, 09:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 AGN
Skąd?: Legnica

Re: [ALL] Klimatyzacja

Post autor: Mad_Maxs »

DzieX pisze:Klapki to tylko vag. Można wykonać procedurę testową, która je obróci w pełnym zakresie ich działania.
Rzucisz trochę więcej światła?? :)

Jak zadzwoniłem to od razu kazał wracać, więc nie do końca próbowali mnie zbyć.

Jak sprzątałem podszybie, to zauważyłem, że dostępu do silnika dmuchawy broni jeszcze jedna klapa, u mnie jakby do połowy przymknięta, nie reagowała na żadną pozycję sterowania nawiewem lub próby ręcznego przestawienia. Tak ma być?
Tutaj ją widać
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: DzieX »

https://forum.vw-passat.pl/threads/1048 ... post109451

Z tym, że trzeba chyba wejść w Basic Settings a nie Meas Blocks.
Awatar użytkownika
Mad_Maxs
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2017, 09:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 AGN
Skąd?: Legnica

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Mad_Maxs »

Sprawdzę jak pójdę do garażu, ale mam news. Jak auto postało to odpaliłem, włączyłem klimę i przez chwilę chłodziło i to ostro.. potem znowu postało, odpaliłem żeby jechać do domu, zaczęła chłodzić, ale po chwili przestała, więc wyłączyłem, a jakieś 2 km dalej znowu włączyłem i znowu przez chwilę chłodziła :) ktoś to ogarnie? :D

Ile biegów wentylatorów mają Tolki z 1.8 pod maską? Bo one jakoś wolno mi się kręca, jakby na 1 biegu, a w A4 i Marei, jak tylko się klimę włączyło, to od razu huragan był pod maską
Obrazek
ODPOWIEDZ