Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Sony »

lolek zmień mechanika, a odnośnie klimatyzacji to najlepiej jeździć do zakładu, który typowo w klimie siedzi, a nie do Pana Tadzia od wszystkiego :P
Osuszacz to już od 50zł możesz kupić, a wymiana tak jak pisali przedmówcy jest bajecznie prosta. Trzeba jednak rozszczelnić układ, więc klima będzie od nowa do ogarnięcia.
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: lolek »

Pojechalem wlasnie do takiego co glownie klime robia. Osuszacz ok 90pln. Calosc ma się zamknąć w ok 300pln.

Przygod ciag dalszy. Wymieniono osuszacz, zawor rozprężny, robocizna, serwis, nabicie itd. 700pln. Podobno dzialalo, odebrałem, następnego dnia już nie dzialalo. Dzis pojechałem z reklamacja. Twierdza, ze opilki mogly uszkodzić sprezarke. Wiec ma isc do wymiany. Możliwe, ze z chlodnica. Tu już koszta będą spore.

EDIT 12.06:
No i taka ciekawostka. Podobno sprezarka zepsuta ale dziś w sumie 4 razy udało się klime uruchowmic. Raz nawet na 15 minut.
Mat123321
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 22 paź 2016, 18:47
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Konin

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Mat123321 »

Witam. Moja sprężarka klimy wydaje jakies dziwne dzwięki, jakos piszczy czasami, dzieje sie tak na wlączonej jak i wyłącznej klimie. Klima działa bez zastrzezen, wiatraki sie kręcą itp. Może to być stary olej czy może coś nie tak z łożyskiem? Wymienia sie w naszych spręzarkach olej ogolnie? Jak tak to gdzie jest korek spustowy i jaki olej trzeba zalać i ile? Pasek klinowy wymieniany był miesiac temu jak coś. - Toledo II 1.6 AKL 1999r

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: vwir »

Olej jest dodany do czynnika chłodniczego. Samego oleju się nie wymienia. Możesz co najwyżej wymienić go z całym czynnikiem.
Hałas może pochodzić ze sprzęgiełka klimatyzacji. Jeśli hałasuje też na wyłączonej klimie to sprężarka i jej olej są ok.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: DzieX »

U mnie był hałas na włączonej klimie i oznaczał wymianę sprężarki. Nie wiem czy hałasowały łożyska czy tłoki, ale po wymianie jest cicho.
Mat123321
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 22 paź 2016, 18:47
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Konin

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Mat123321 »

wiec by trzeba wymienić sprzegiełko? duzo takie cos moglo by kosztowac?? da sie to sprzegielko jakos zregenerowac czy cos?
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Roxon40 »

Sprzęgiełko to koszt 70 zł plus przesyłka. Strażak to wymieniał i podesłał mi foto. Miałem to wymieniać ale zabrać się nie mogę za to jakoś.
Mat123321
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 22 paź 2016, 18:47
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Konin

Re: [ALL] Klimatyzacja

Post autor: Mat123321 »

Roxon40 pisze:Sprzęgiełko to koszt 70 zł plus przesyłka. Strażak to wymieniał i podesłał mi foto. Miałem to wymieniać ale zabrać się nie mogę za to jakoś.
rozumiem ze masz takie same objawy co ja? wszystko działa tylko sie odzywa sprzegielko na wlaczonej i wylaczonej klimie?
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Re: [ALL] Klimatyzacja

Post autor: Roxon40 »

Nie do końca. Jak włączę klimę to jest cisza. Jak wyłączę klimę to słyszę metaliczny dźwięk szurania. Tylko, że u mnie urwały się nity zewnętrzne i wiem że tam jest problem. Ale póki działa klima to nie ruszam lecz muszę się w końcu za to zabrać.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Duhai009
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2017, 12:32
Auto: 5P
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Laskowice

Re: [ALL] Klimatyzacja

Post autor: Duhai009 »

Witam,

Padła mi sprężarka klimatyzacji w Toledo 3 2007 1.9 105 KM.

W zasadzie to raz działa raz nie z naciskiem bardziej na nie. Spręzarka jest marki SANDEN a typ to 1k0 820 859 f . Moje pytanie jest takie, czy mogę zastosować inne używane spręzarki z allegro które są np z silnika 2.0 albo z benzynowych? głównie typ rózni się literką na końcu, nie ma f tylko np S lub T . Tych z f jest mało i sporo więcej kosztują.
ODPOWIEDZ