[1M] Parujący przedni reflektor

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
konradw
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:34

[1M] Parujący przedni reflektor

Post autor: konradw »

Witam serdecznie, po ostatniej zimie mam problem z parowaniem przedniego reflektora od strony kierowcy. Mam wrażenie, że to przez pryskanie go odmrażaczem do szyb. W poprzednich latach tak nie parował :/ Co ciekawe z drugiej strony, od strony pasażera reflektor jest suchutki. Nie musi w ogóle padać, wystarczy że w nocy będzie wilgotniej i następnego dnia z rana auto wita mnie kompletnie zaparowanym reflektorem z kropelkami wody w środku. Zgodnie z radami na kilku forach wyjąłem żarówkę od światła mijania żeby reflektor odparował, auto wystawiłem na słonce i na jakieś pół godziny włączyłem pozycyjne. Reflektor odparował w 100%, woda zniknęła, reflektor znów był w pełni przejrzysty ale wystarczyło to do pierwszej wilgotnej nocy... Podobno w reflektorach są jakieś odparowniki, ale nie mam bladego pojęcia gdzie on jest w Toledo II 1.9TDI 1100KM 1M rocznik '99. Czy mógłby ktoś mi wyjaśnić w którym miejscu są te odparowniki?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Parujący przedni reflektor

Post autor: vwir »

Oryginalny reflektor? Jeśli tak to od dołu masz takie dwa białe plastiki - to są właśnie odparowniki. Podejrzewam, że musisz wyciągnąć reflektor, żeby je zobaczyć.
konradw
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:34

Re: [1M] Parujący przedni reflektor

Post autor: konradw »

Tak, oryginał. Dzięki za podpowiedź, chyba oczyszczenie odpowietrzenia rozwiązało problem, chociaż teraz ciężko to na 100% stwierdzić bo teraz jest ciepło i mało wilgoci, no ale będę obserwował
ODPOWIEDZ