[1M] Wymiana błotników przednich

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
rafal
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 03 kwie 2018, 09:24
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Wrocław

[1M] Wymiana błotników przednich

Post autor: rafal »

Witam.
Niestety przychodzi czas aby w moim Toledo 2 wymienić przednie błotniki. Niestety zaczęły korodować (nie wiem czy progów też nie zaczyna brać). Oryginalnie był zabezpieczony bo widać, że jest guma. Niestety przez tą gumę nie do końca wiem czy coś od "środka" go nie zżera.

Ale moje pytanko jest takie:
- nowe części (błotniki) niestety są bardzo drogi a używki często trudno znaleźć w dobrym stanie bez rdzy. Czy ktoś interesował się tematem zastąpienia błotników na kompozyty?
- jak po wymianie błotników zabezpieczyć je przed korozją?

Ja u siebie zauważyłem, że korozja mogła się wziąć z tego, że pomiędzy nadkolem i błotnikiem były szczeliny i tam wchodziło też błoto/ brud. Czy ktoś z Was może silikonował/ zabezpieczał styk nadkola z błotnikiem?
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: [1M] Wymiana błotników przednich

Post autor: brtk »

Odkopie trochę temat.

Czy używał ktoś z Was już zamienników, gdyż znaleźć błotniki w dobrym stanie bez korozji graniczy z cudem, a ceny też wtedy są z kosmosu? A zamiennik ocynkowany można kupić w kolorze, w dobrej cenie. Z toledziakami i leonami ciężko znaleźć tematy, w których ktoś już to zastosował a w innych markach są nawet dobre opinie i spasowanie ok takich elementów.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3127
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Wymiana błotników przednich

Post autor: DzieX »

Raczej nie słyszałem dobrych opinii o zamiennikach.
ODPOWIEDZ