Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Silnik opadł i nie odpala

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
redzik
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 06 sie 2016, 22:45
Auto: 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Olsztyn

[1M] Silnik opadł i nie odpala

Post autor: redzik »

Witam, jestem posiadaczem Toledo 1M 1.8 benzyna, otóż dzisiaj jadąc sobie drogą prostą przy prędkości 70-90km/h wydostał się dziwny dźwięk silnika tak jakby turbina padła i głośno gwizdała zaznaczam głośno(nie nie mam turbiny, silnik benzynowy bez gazu), dałem na luzie gazu, bo chciałem zobaczyć czy to nie oznaki tłumika(mam problem z nim i stąd ten pomysł) wrzuciłem 5bieg lekko dałem gazu samochód mi zgasł usłyszałem strzał lekki(przed zgaśnięciem silnika lub po )ciężko mi jest to opisać bo byłem w szoku... zjechałem na luzie na pobocze otwieram maske co się ukazuje moim oczom ? silnik jest opadnięty lewa strona zaparł się za coś bo nawet nie idzie go ruszyć ani nic... po sprawdzeniu czy wszystkie paski są na miejscu postanowiłem podjąć próbę odpalenia no i silnik kręci ale nie odpala jakieś pomysły od czego mam zacząć oględziny lub cos? Pomocy ludzie.. Za błędy, nie poprawność dodania wątku Przepraszam.. Dodam, że samochód mam na zawieszeniu gwintowanym.
Awatar użytkownika
macsta12
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:15
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV+
Skąd?: Dęblin

Re: [1M] Silnik opadł i nie odpala

Post autor: macsta12 »

Może pasek rozrządu przeskoczył?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Krycho145
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 23 maja 2016, 12:31
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Bialystok

[1M] Silnik opadł i nie odpala

Post autor: Krycho145 »

Albo poduszka poszla skoro silnik opadl?
Awatar użytkownika
redzik
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 06 sie 2016, 22:45
Auto: 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Olsztyn

[1M] Silnik opadł i nie odpala

Post autor: redzik »

To już wiem ale czemu nie pali a kreci
? Rozrząd odpada raczej bo jechałem kawałek
mateusz19914
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 05 paź 2016, 08:48
Auto: Seat Toledo 1M2
Model: 2.3 V5 170 KM AQN
Skąd?: Kętrzyn

[1M] Silnik opadł i nie odpala

Post autor: mateusz19914 »

Może gdy silnik opadł to przeskoczył rozrząd. Mogłeś jechać ale jak silnik zgasł to może już nie odpalić. Tak wogóle to sprawdziłeś czy pasek rozrządu jest cały?
2.3 170KM AQN + LPG
KME Nevo Plus + KME Tur + Hana
Zobaczymy co to będzie.
Awatar użytkownika
redzik
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 06 sie 2016, 22:45
Auto: 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Olsztyn

[1M] Silnik opadł i nie odpala

Post autor: redzik »

sprawdzony cały
asteriks
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 12 gru 2015, 20:35
Auto: Toledo 1M 2001r.
Model: 1.6 16V AUS
Skąd?: Kielce

[1M] Silnik opadł i nie odpala

Post autor: asteriks »

może coś się urwało jakiś kabel od czujnika czy co. ciężko będzie doradzić cokolwiek w tej sytuacji na odległość
Obrazek
Awatar użytkownika
Bartek26
Forumowicz
Posty: 733
Rejestracja: 22 gru 2013, 21:27
Auto: Mazda
Model: 5 cr19
Skąd?: Żary

[1M] Silnik opadł i nie odpala

Post autor: Bartek26 »

proponuje podłączyć kompa , na pewno coś wywali , no i jak liczysz mocno na nasza pomoc to wrzuć dokładne fotki co się stało.
Skill.... You can't buy it ....
Krycho145
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 23 maja 2016, 12:31
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Bialystok

[1M] Silnik opadł i nie odpala

Post autor: Krycho145 »

Chyba ze na vagu nic nie pokaze wtedy bedzie problem.Zdejmij dolna oslone silnika i po prostu zobacz czym silnik uderzyl. Bo jak sam opisales "silnik jest opadnięty lewa strona zaparł się za coś bo nawet nie idzie go ruszyć ani nic"
Awatar użytkownika
redzik
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 06 sie 2016, 22:45
Auto: 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Olsztyn

[1M] Silnik opadł i nie odpala

Post autor: redzik »

Siemanko sorki, że tak po długim czasie się odzywam ale praca swoje zrobiła(delegacja) i brak dostępu do neta i samochodu. A więc tak silnik podniosłem sobie, urwała się śruba mocująca łapę silnika i stąd ten strzał. Gwizd ? Mocowanie tarło o pasek stąd ten gwizd był. Na razie co jest priorytetem do zrobenia to ta łapa i rozrząd potem komp i poinformuje co dalej. Jestem jeszcze w trakcie rozkręcania go, bo tkwi kolejny problem co zrobić z śrubą w bloku ? ( zaznaczam ułamała się tak, że nie wystaje z bloka silnika, a wręcz jest wklęsła jakby) spawać z tulejek i wykręcać? (tulejki by nie uszkodzić początkowego gwintu) czy rozwiercać,gwintować i dać na śrubę 12 ? w niczym to nie będzie przeszkadzać ? No i jeszcze jedna prośba macie link czy jakiś poradnik jak w toledziaku rozrząd wymienić 1.8 20V :) z góry dziękuje:)( pojęcie jakieś mam ale nie do końca ) podeślę zdjęcia tylko pomóżcie mi jeszcze jak to zrobić(gdy dodaje załącznik wyskakuje( przekroczono max przestrzeń na dysku zajmowaną przez załączniki :D Pozdroooo ! :D
ODPOWIEDZ