Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Tematy ogólno-techniczne
Krycho145
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 23 maja 2016, 12:31
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Bialystok

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Krycho145 »

Witam mam problem od pewnego czasu ucieka mi plyn od chlodnicy i szaleje temperatura.. Raz zbironiczek jest pusty gdy doleje miedzy max/min jest ok,pozniej natomiast wraca caly plyn i zbiornik jest prawie caly.. Co do szalejacej temperatury raz skacze na 90 nastepnie znowu spada na 60.. Wiec pare dni temu wymienilem zbiorniczek plynu od chlodnic na nowy i czujnik temperatury.. Wydawalo sie ze wszystko jest jak nalezy.. Wyjechalem od mechanika nagrzalem auto do 90 stopni. Utrzymujac prędkość 140-160 patrze ze cos ze mnie sie leje.. Otwieram mache a tam plyn wywalilo pod ciśnieniem na dole od strony pasazera i sie leje.. Dzisiaj patrzę jednak plama z drugiej strony cos cieknie i nadal ubywa plynu.. Co to moze byc pomóżcie!! Kazdy mechanik rozkłada ręce.. Chyba ze znacie dobrego fachowca który wie o co chodzi w Białymstoku..

Robilem test czy to nie jest uszczelka pod glowica.. Ale niby dwutlenku wegla w plynie nie bylo i sie nie zabarwialo.. :-/
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Sony »

Krycho145, poczytaj sobie wątek od samego początku - myślę, że znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie...
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Re: [1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Roxon40 »

Krycho145 pisze:Witam mam problem od pewnego czasu ucieka mi plyn od chlodnicy i szaleje temperatura.. Raz zbironiczek jest pusty gdy doleje miedzy max/min jest ok,pozniej natomiast wraca caly plyn i zbiornik jest prawie caly..


Też tak miałem i okazało się że poleciała uszczelka pod głowicą.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
strazak
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: 21 gru 2008, 18:56
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Zgorzelec

Re: [1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: strazak »

Roxon40 pisze:
Krycho145 pisze:Witam mam problem od pewnego czasu ucieka mi plyn od chlodnicy i szaleje temperatura.. Raz zbironiczek jest pusty gdy doleje miedzy max/min jest ok,pozniej natomiast wraca caly plyn i zbiornik jest prawie caly..


Też tak miałem i okazało się że poleciała uszczelka pod głowicą.



a było to na zlocie :-D
STRAŻAK Z POWOŁANIA!!! FOTOGRAFIA Z PASJII !!!
Krycho145
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 23 maja 2016, 12:31
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Bialystok

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Krycho145 »

Roxon40 mozliwe jest ze uszczelka??? Skoro robilem pomiar na dwutlenek wegla w plynie i wszystko jest ok???. Na korku od oleju nie ma masla,nie kopci,ma moc,nie przybywa oleju,nie gotuje sie. Dzisiaj wymienilem termostat i w koncu temperatura jest ok. :-)
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Roxon40 »

Mechanikiem nie jestem, ale przy padniętej uszczelce miałem takie same objawy jak twoje (no może bez sprawdzania spalin w zbiorniczku, choć jakieś śladowe ilości sadzy się w nim pojawiały).
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Krycho145
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 23 maja 2016, 12:31
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Bialystok

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Krycho145 »

Nie wiem narazie po wymianie termostatu trzyma temperature.. Pojezdze zobacze napisze czy termostat pomogl czy nie.. Ale strasznie dziwne sa re objawy.. Hmmm :-?
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

Re: [1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: cash »

Krycho145 pisze:Roxon40 mozliwe jest ze uszczelka??? Skoro robilem pomiar na dwutlenek wegla w plynie i wszystko jest ok???. Na korku od oleju nie ma masla,nie kopci,ma moc,nie przybywa oleju,nie gotuje sie. Dzisiaj wymienilem termostat i w koncu temperatura jest ok. :-)


U mnie też test na CO2 w płynie nic nie wykazał, ani nie było masła na korku itd. a jednak była to uszczelka
Krycho145
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 23 maja 2016, 12:31
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Bialystok

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Krycho145 »

W razie czego mozecie podac minimalny kosztorys tej naprawy czyli uszczelka,planowanie glowy itp??? A jakby chlodnica byla zamulona,rozszczelniona to plyn bedzie tak wywalac???
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: cash »

Ja z tego co pamiętam zapłaciłem 850zł. Robocizna + planowanie, sprawdzenie od mikropęknięć, wymiana uszczelniaczy, uszczelki kolektorów, uszczelka głowicy, śruby itp. U mnie był prosty test na to, przy jeździe do 2500obr/min nic nie wywalało, a przy przejechaniu kawałki na wyższych obrotach, koło zbiorniczka był już płyn.
ODPOWIEDZ