Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Tematy ogólno-techniczne
Kriskdt
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2016, 08:14
Auto: Seat Toledo
Model: 1.9 Tdi
Skąd?: Piotrkow

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Kriskdt »

A gdzie się znajdują te boki ?
Awatar użytkownika
myszazwc
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 19 lis 2016, 18:07
Auto: Seat toledo 1M
Model: 1.6 16v AUS
Skąd?: Zwierzyniec

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: myszazwc »

http://www.google.pl/search?q=broki+w+s ... 20&bih=508

metalowe korki w bloku silnika
zabezpieczenie przed peknieciem
bloku podczas mrozów
EDIT:
Panowie może ktoś z was wymieniał,wyciągał tę rurę 1ka na zdjęciu i jak ona jest przymocowana od strony pompy wody 2ka na zdjęciu?
Obrazek
No przecież nikt nie obiecywał nam że będzie łatwo
exodus
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 25 lis 2011, 20:31
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI ASV
Skąd?: Iwonicz

Re: [1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: exodus »

Mi też ubywa płynu. Kupiłem sobie tester na obecność CO2 w płynie chłodniczym i niestety mam ten dwutlenek węgla w płynie. Emocje przy robieniu testu jak przy teście ciążowym :lol: Objawy wskazywały na upg, teraz mam prawie 100% pewność. Do czego zmierzam; jak trapi Was ubytek płynu to zacznijcie może właśnie od tego testu. Kupi się go za 20 złotych na allegro. Nie ma się co łudzić i mieć nadzieję, że to coś innego. Przynajmniej będziecie mieli czas na uzbieranie pieniędzy, wybranie solidnego mechanika, który przy okazji rzuci okiem na inne elementy silnika.

Ja wczoraj robiłem ten test.
HQ-Automotive
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 21 paź 2016, 12:49
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.9 TDi 110km
Skąd?: Warszawa

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: HQ-Automotive »

Właśnie mam wrażenie, że u mnie również od jakiegoś czasu ubyło płynu, autko jest garażowane więc mogę to zaobserwować na bieżąco, szukam przyczyny bo sam zbiornik szczelny, wiec chyba zdecyduje się na ten test skoro kosztuje tylko 20zł , na pewno nie zaszkodzi zbadać.
http://www.hq-automotive.co.uk - wycieraczki samochodowe. Producent.
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: lolek »

To ja opisze swoje perypetie.
Pare miesiecy temu zauwazylem male plamki pod samochodem, ale nic nie ubywalo, po 2-3 miesiacach okazalo sie, ze to plyn chlodnicy, przyszla zima i przestalo kapac. Podczas wymiany oleju i filtrow u mechaniora powiedzialem, ze takie cos mialem. Okazalo sie, ze to jakas rurka od CO (?). Tak orzekli. Podobno teraz nie kapie bo zimno jest. Mowili, ze to w luj roboty i trzeba w aso zamawiac. Ktos cos wie na ten temat?
Z gory dzieki za pomoc.
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: [1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: brtk »

Od znajomego mechanika kiedyś się dowiedziałem, ze w silnikach 1.9 tdi w chłodne dni (minusowe) potrafi czasami przy pompie wody przepuszczać płynu. W ciepłe dni to nie wystepuje.
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: lolek »

U mnie jest odwrotnie. Wyciekalo jak bylo cieplo.
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Roxon40 »

U mnie po kupnie auta było wszystko ok. Auto kupiłem w zimę. Przyszło lato i zauważyłem ubytki. Okazało się, że chłodnica była pęknięta.
HQ-Automotive
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 21 paź 2016, 12:49
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.9 TDi 110km
Skąd?: Warszawa

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: HQ-Automotive »

To chyba zdecydowanie najczęstsza przyczyna, z tym że u mnie wyszło to dopiero teraz po zimie, gdzie auto nie było garażowane- nie dość ze płyn zamarzł, to w dodatku doszło do rozszczelnienia zbiorniczka i w efekcie pękł. Musiałem wymienić na nowy- używany,a le akurat z dostępnością takich części nigdy nie ma problemu.
http://www.hq-automotive.co.uk - wycieraczki samochodowe. Producent.
Sowa
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:27
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V + LPG
Skąd?: Szczecin

[1M] Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Sowa »

Podepnę się pod temat ubytku płynu. Pacjent to autko z grupy VAG, golf 4 z silnikiem TDI więc silnik jaki mamy też w seatach.
Auto "gubi" płyn tylko w trasie, drugi raz z rzędu brak płynu w zbiorniku po ok 250km. Podczas jazdy po mieście nic nie gubi, nieważne ile przejechane km.
Wycieków przy silniku za bardzo nie widać, węże zimne, oleju nie przybywa.
ODPOWIEDZ