[1L] Jaki olej silnikowy do Toledo 1 ???

Tematy ogólno-techniczne

Moderatorzy: remiq, Sony, CYRULIK, Roxon40, peter174

[1L] Jaki olej silnikowy do Toledo 1 ???

Postprzez KDM04 » 24 marca 2016, o 14:42

Witam
Jaki wybrać olej silnikowy do Seat Toledo 1.9 TDI 90KM, który ma przejechane 199 000 km , przebieg jest 100% orginalny proszę o doradzenie jaki najlepiej wybrać pod względem cenowym i jakościowym :)
KDM04
Forumowicz

ZBANOWANY
Car: Seat Toledo 1L
Engine: 1.9 TDI

Jaki olej silnikowy do [1L] ???

Postprzez irocket » 24 marca 2016, o 15:08

Ja do swojego wlałem Valvoline Maxlife 10W40. Nie narzekam, za niedługo szykuje się wymiana, więc pewnie dalej wleję ten sam. Cena niestety dość wysoka w stosunku np do Mobila czy Elfa
Obrazek
irocket
Sponsor

Engine: 1.9TDi 1Z

Postprzez Sony » 24 marca 2016, o 17:15

KDM04, Obrazek

Czy czytanie ze zrozumieniem to naprawdę taka ciężka sprawa, żeby to ogarnąć ? :550:
Pakiet TS on board : )
Obrazek
Sony
Junior Admin

Car: Seat Toledo 1M
Engine: 1.9 TDI ASV

Postprzez szymlis » 1 sierpnia 2016, o 18:46

Przymierzam się do zakupu oleju.
Zamierzam lać 5W30 tylko zastanawiam się nad marką. Instrukcja rekomenduje Repsola ale Motul nie wiele droższy i łatwiej dostępny. Millers trochę drogi. Valvo też chodzi mi po głowie.
Ale nasuwają się pytania czy przy moim motorze marka oleju ma aż takie znaczenie, czy spokojnie można lać Orleny, Castrole itd. Bo jak wiadomo najlepszy olej to ten regularnie wymieniany ;)
I jak by mi ktoś wytłumaczył róznice pomiędzy Motulem 5w30, motulem EE 5W30, Motulem XF 5W30. Z opisów na stronie jakoś nie łapię różnicy, a póki co skłaniam się do tej firmy.
Wszelkie porady w sprawie zakupu mile widziane :)
Obecnie zalany chyba Castrol 15W30 bo w zeszłym roku sporo zamieszania z olejem i wyciekiem było.

EDIT
Proponuje przerzucić z Diesla do ogólnego :)

EDIT2
Chyba dobrze że nie rozgorzała dyskusja bo jak poczytałem inne fora i tematy o olejach to jedna wilka gówno burza xD Co człowiek to opinia. Pochwale się co zdecydowałem. Nie jestem pewien co było wlane ale albo 10W40 albo 15W40. Teraz wleje syntetyka co według sporego grona jest zmianą niedopuszczalną ( :lol: :-D :-P ). Posłuchałem się jednak w połowie mechanika który proponował 10W40 półsyntetyk (Jak podobno prawie każdy mechanik) I zamiast 5W30 zaleje 5W40. Motul Specific do LPG. Na pewno dam znać co z tego wyszło. Dzisiaj zamawiam graty w przyszłym tygodniu wymiana.
szymlis
Forumowicz

Engine: 1.6i oraz 2.0 16V

Powrót do Ogólne