Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1L] Jaki olej silnikowy do Toledo 1 ???

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
KDM04
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 02 sty 2016, 13:24
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Brzozów

[1L] Jaki olej silnikowy do Toledo 1 ???

Post autor: KDM04 »

Witam
Jaki wybrać olej silnikowy do Seat Toledo 1.9 TDI 90KM, który ma przejechane 199 000 km , przebieg jest 100% orginalny proszę o doradzenie jaki najlepiej wybrać pod względem cenowym i jakościowym :)
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

Jaki olej silnikowy do [1L] ???

Post autor: irocket »

Ja do swojego wlałem Valvoline Maxlife 10W40. Nie narzekam, za niedługo szykuje się wymiana, więc pewnie dalej wleję ten sam. Cena niestety dość wysoka w stosunku np do Mobila czy Elfa
Obrazek
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Jaki olej silnikowy do [1L] ???

Post autor: Sony »

KDM04, Obrazek

Czy czytanie ze zrozumieniem to naprawdę taka ciężka sprawa, żeby to ogarnąć ? :550:
Awatar użytkownika
szymlis
Forumowicz
Posty: 289
Rejestracja: 29 mar 2014, 15:12
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.6i oraz 2.0 16V
Skąd?: Radom

Jaki olej silnikowy do [1L] ???

Post autor: szymlis »

Przymierzam się do zakupu oleju.
Zamierzam lać 5W30 tylko zastanawiam się nad marką. Instrukcja rekomenduje Repsola ale Motul nie wiele droższy i łatwiej dostępny. Millers trochę drogi. Valvo też chodzi mi po głowie.
Ale nasuwają się pytania czy przy moim motorze marka oleju ma aż takie znaczenie, czy spokojnie można lać Orleny, Castrole itd. Bo jak wiadomo najlepszy olej to ten regularnie wymieniany ;)
I jak by mi ktoś wytłumaczył róznice pomiędzy Motulem 5w30, motulem EE 5W30, Motulem XF 5W30. Z opisów na stronie jakoś nie łapię różnicy, a póki co skłaniam się do tej firmy.
Wszelkie porady w sprawie zakupu mile widziane :)
Obecnie zalany chyba Castrol 15W30 bo w zeszłym roku sporo zamieszania z olejem i wyciekiem było.

EDIT
Proponuje przerzucić z Diesla do ogólnego :)


EDIT2
Chyba dobrze że nie rozgorzała dyskusja bo jak poczytałem inne fora i tematy o olejach to jedna wilka gówno burza xD Co człowiek to opinia. Pochwale się co zdecydowałem. Nie jestem pewien co było wlane ale albo 10W40 albo 15W40. Teraz wleje syntetyka co według sporego grona jest zmianą niedopuszczalną ( :lol: :-D :-P ). Posłuchałem się jednak w połowie mechanika który proponował 10W40 półsyntetyk (Jak podobno prawie każdy mechanik) I zamiast 5W30 zaleje 5W40. Motul Specific do LPG. Na pewno dam znać co z tego wyszło. Dzisiaj zamawiam graty w przyszłym tygodniu wymiana.
ODPOWIEDZ