Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[5P] Nie wskakuje piąty bieg

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
JxHrGC
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2016, 21:56
Auto: 5P
Model: 1.6mpi
Skąd?: Katowice

[5P] Nie wskakuje piąty bieg

Post autor: JxHrGC »

Szanowni Właściciele Seatów!

Mam problem ze swoim autem. Dwukrotnie zdarzyło się że nie można było wrzucić piątego biegu, jakby go coś blokowało. Pierwszy raz taka sytuacja miała miejsce kilka dni temu i dziś drugi raz (po przejechaniu ok 500km od pierwszego razu) się powtórzyło. Piątka nie wskakuje zarówno podczas jazdy, jak i na postoju. Samochód ma przebieg niespełna 120 000 km, silnik 1,6 z lpg. Nie wiem czy ma to z tym związek ale od jakiegoś czasu słychać dziwny dźwięk (chyba z okolic silnika) jakby jakiś gumowy przewód o coś uderzał, nasilało się przy zwalnianiu lub dodaniu lekko gazu na postoju. Nie wiem czy może mieć to związek ze skrzynią biegów ale jest to jedyna anomalia jaka w ostatnim czasie występowała w samochodzie. Miał ktoś podobny przypadek?

Dziękuję z góry za wszelką pomoc!
Ostatnio zmieniony 20 sty 2016, 22:59 przez JxHrGC, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[5P 1,6 MPI LPG] nie wskakuje piąty bieg

Post autor: vwir »

Czy w 1.6 masz linki do wybieraka biegów (tak jak w 1.9)? Jeśli tak to można zacząć od ich regulacji. Na forum była instrukcja, jak to robić. Generalnie jeśli nie wskakuje piątka to podreguluj linkę, która odpowiada za wychylenie lewo<->prawo. Ja akurat miałem ten problem ze wstecznym, czyli regulacja tej samej linki tylko w drugą stronę. Po regulacji było idealnie.
JxHrGC
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2016, 21:56
Auto: 5P
Model: 1.6mpi
Skąd?: Katowice

[5P] Nie wskakuje piąty bieg

Post autor: JxHrGC »

Nie jestem fachowcem, więc wybaczcie mi proszę brak znajomości terminologii :) Sprawa wygląda tak, od skrzyni biegów, trochę poniżej akumulatora wystaje cięgno, które porusza się w czasie zmiany biegów (wybierak?), śruba na nim była poluzowana. Wystarczyło ją dokręcić (klucz 13) i piąty bieg znowu wskakuje!
ODPOWIEDZ