Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[ALL] Opony - zakup, wymiana itp.

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
ghul17
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Wojnicz Małopolska

[ALL] Opony - zakup, wymiana itp.

Post autor: ghul17 »

debica jak dla mnie za miekka i kamyczki wchodzą w nią (frigo 2 ) ja nie polecam
CarlosTheCook
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 17 lut 2013, 14:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V AGN
Skąd?: Jelenia Góra

[ALL] Opony - zakup, wymiana itp.

Post autor: CarlosTheCook »

Tylko, że "Frigo" to zimowa opona. Pewnie jej mieszanka ma się nijak do tej z której zrobiona jest letnia guma. Niemniej jednak dzięki za zainteresowanie tematem.Czekam na więcej opinii. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Opony - zakup, wymiana itp.

Post autor: vwir »

Mój brat jeździł na dębicach furio to bardzo szybko się zużyły. Jakąś mega miękką mieszankę miały. Możliwe, że te które podałeś już nie mają tego problemu. Ja u siebie założyłem goodyear efficientgrip performance (coś w tym stylu http://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyea ... p#99448843) i bardzo sobie chwaliłem. Ciche i dobrze trzymające w zakrętach na mokrym i na suchym.
Dannfire69
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 10 paź 2015, 19:29
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 sr
Skąd?: Warszawa

[ALL] Opony - zakup, wymiana itp.

Post autor: Dannfire69 »

A ja wbrew nadchodzącej zimie polecę z tematem... letnich opon. Kupić w zimie czy na wiosnę ? I jakie gumy polecacie?
CarlosTheCook
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 17 lut 2013, 14:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V AGN
Skąd?: Jelenia Góra

[ALL] Opony - zakup, wymiana itp.

Post autor: CarlosTheCook »

vwir napisał:
Ja u siebie założyłem goodyear efficientgrip performance (coś w tym stylu http://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyea ... p#99448843) i bardzo sobie chwaliłem
Wszystko fajnie tylko, że budżet musiałbym nieco naciągnąć, ale może dla dobrych opon warto. Być może ceny jeszcze spadną(taką mam nadzieję). Dzięki za podpowiedź. Dębicą raczej się już nie zainteresuję. Pozdrawiam
Wezyr147
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 20 lis 2015, 09:06
Auto: Toledo 1M
Model: 1.8 20V APG
Skąd?: Gdynia

[ALL] Opony - zakup, wymiana itp.

Post autor: Wezyr147 »

Cześć.

Od kilku dni zastanawiam się nad zakupem opon i dylemat polega na tym czy kupić jeden komplet wielosezonowych czy osobne zimowe oraz letnie - każdy z wariantów wymaga zakupu felg. Patrząc na to co jest za oknem, zakup wielosezonowych ma coraz większy sens, gdyż nie ma tak srogich zim jak kilka lat temu, gdzie nie raz przebijałem się przez zaspy do wysokości maski auta. Z testów wynika iż wielosezonowe są coraz lepsze i nie ma aż tak dramatycznej różnicy pomiędzy letnią/zimową a wielosezonową. Dochodzi do tego wygoda w postaci jednego kompletu kół na utrzymaniu, brak zabawy w chowanie do garażu/piwnicy. Minusami są nieco szybsze zużycie opon, mniejsza prędkość przy której następuje utrata przyczepności, nieco większe zużycie paliwa (według etykiet EU). Raczej będę celował w 15`, obecnie Tolek stoi na 17 i źle mi się jeździ, szczególnie na bocznych, nieutwardzonych, drogach.

Według testów najlepiej wypadają Pirelli AllSeason, Goodyear Vector 4Seasons i Nokian WeatherProof. Macie jakieś spostrzeżenia, uwagi?
Ostatnio zmieniony 30 lis 2015, 13:54 przez Wezyr147, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Bartek26
Forumowicz
Posty: 733
Rejestracja: 22 gru 2013, 21:27
Auto: Mazda
Model: 5 cr19
Skąd?: Żary

[ALL] Opony - zakup, wymiana itp.

Post autor: Bartek26 »

jeśli jesteś spokojnym kierowcą to wielosezon może się sprawdzić .
Skill.... You can't buy it ....
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Opony - zakup, wymiana itp.

Post autor: Sony »

Jak byłem ostatnio u wulkanizatora to zachwalał nowość ze stajni Michelin.

Coś takiego: http://www.michelin.pl/opony/michelin-c ... 65-15-91-V
CarlosTheCook
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 17 lut 2013, 14:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V AGN
Skąd?: Jelenia Góra

[ALL] Opony - zakup, wymiana itp.

Post autor: CarlosTheCook »

Witam.
W dalszym ciągu borykam się z problemem opon na sezon letni. Zastanawiam się czy warto wydać ponad 1500 pln za komplet opon klasy premium jak Goodyear, Nokian czy Continental czy może lepiej wydać kasę na opony klasy średniej jak Uniroyal, Firestone, Kumho. Rocznie robię około 30tys.km w cyklu więcej autostrada i drogi ekspresowe niż miasto. Jeżdżę raczej spokojnie, gdzie można przycisnę, ale jako że dwucyfrowy komplet punktów karnych posiadam, to raczej nie szaleję. Byłbym wdzięczny za podpowiedzi, gdyż sezon się zbliża a teraz ceny w miarę spoko. Z góry dziękuje.
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

[ALL] Opony - zakup, wymiana itp.

Post autor: CYRULIK »

Jaki jest zamiennik 195-65-15 205-60-16 czy 205-55-16 ????????????????
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
ODPOWIEDZ