Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

TOLEDO III domykanie szyb problem z zamkiem

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Rafał
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 21 mar 2014, 09:06

TOLEDO III domykanie szyb problem z zamkiem

Post autor: Rafał »

Witam wszystkich


Przepraszam z góry jeśli nie umieściłem postu w odpowiednim miejscu, to mój mały debiut na tym forum.


Szukam pomocy,

Chciałem zapytać o taką rzecz, możesz ktoś miał podobny problem.

W ostatnią sobotę dokonałem wraz ze znajomym wymiany linek w drzwiach od kierowcy - jedna z nich urwała się i mechanizm nie podnosił oraz opuszczał szyby.

Element został wymieniony przez inną osobę i gotowy wrócił do montażu (linki z rolkami).
Po wymianie, złożeniu do kompletu całości obicia drzwi sprawdziliśmy czy mechanizm działa.
Okazało się ze mechanizm działa ale po naciśnięciu klawisza działa w drugą stronę niż wszystkie 3 pozostałe szyby - czy to wina złego nawinięcia linek w mechanizmie ? Czy coś się rozkodowało i trzeba coś programować ?


Drugi problem jaki się pojawił dotyczy tych samych drzwi od strony kierowcy.
Do tej pory drzwi były zamykane wyłącznie z pilota zdalnego sterowania. Ostatnio kiedy musiałem odłączyć akumulator okazało się że nie mogłem zamknąć auta z klucza bo w zamku nie było takiego trzpienia który "wchodzi" w takie białe kółeczko z płaskim wcięciem.
Uzupełniłem zamek o ten element i drzwi zaczęły się wszystkie zamykać i otwierać z klucza - problem w tym że w momencie kiedy drzwi zamykam szyba w drzwiach od kierowcy zjeżdża w dół ("otwiera się"). Kiedy drzwi otwieram to ta szyba jedzie do góry ("zamyka się" natomiast trzy pozostałe opuszczają się.

Prośba o pomoc co może być nie tak.
Czy po wymianie mechanizmu i zamka coś trzeba programować ? (prośba o ewentualną instrukcję)

Dziękuję i pozdrawiam
Rafał

Toledo III 2005 1.9TDi wer.Stylance
Pozdrawiam
Rafał
ODPOWIEDZ