[1M] Zamek drzwi

Tematy ogólno-techniczne

Moderatorzy: Sony, CYRULIK, remiq, Roxon40, peter174

[1M] Zamek drzwi

Postprzez brtk » 17 maja 2019, o 21:15

Niestety zamek, który zakupiłem od kolegi peter174 z forum nie pasuje do mojego samochodu albo jest na tył? (sprzedając pisał, że to zamek przód kierowcy) Nie orientuję się. A mianowicie, nie ma miejsca na wiosełko od wkładki zamka, przez co nie mogę włożyć wkładki. Niestety zorientowałem się dopiero po złożeniu wszystkiego do kupy i jak przyszło mi zamontować ostatnią część, czyli wkładkę zamka.

Dlatego też nie mam tego białego elementu w zakupionym zamku od peter174, bo nie ma miejsca na wiosełko wkładki zamka. Najlepsze jest też to, że ogólnie wszystko działa, bo działa mi brzęczek świateł, zapala się lampka w drzwiach jak i podsufitce i chodzi normalnie, otwiera i się zamyka. Będę po prostu próbował reanimować teraz mój jak mam już wyjęty i podmienię jak będę miał czas. A do tego czasu pojeżdżę bez wkładki.

Biały element o który mi chodzi:
Obrazek

Wchodzi na to, że jest to zamek na tył albo występowały samochody bez możliwości otworzenia go z kluczyka? Ktoś wie?
brtk
Forumowicz

Car: Seat Toledo 1M
Engine: 1.9 TDI AHF

[1M] Zamek drzwi

Postprzez DzieX » 18 maja 2019, o 00:34

Niech zgadnę - zamek od strony prawej? W poliftowych nie było tam miejsca na kluczyk. Możesz próbować zrobić z dwóch jeden albo zostawić jak jest.
SEAT Toledo R32 AWD DSG
facebook, forum
DzieX
Junior Admin

Car: Toledo 1M, Laguna 3
Engine: BHE, M9R

Re: [1M] Zamek drzwi

Postprzez brtk » 18 maja 2019, o 01:09

Zamek od strony lewej, od kierowcy :)

Chyba zrobię z dwóch jeden, tylko po prostu w miejscu gdzie będzie chodziło te "białe coś" od wiosełka, nie będzie mikrostyków (czyli krótko mówiąc, przełożę płytkę z zamka kupionego do mojego), a one chyba są odpowiedzialne za otworzenie/zamknięcie centralnym wszystkich drzwi przekręcając kluczyk i od otwierania i zamykania szyb przy przytrzymaniu. Bo teraz mam ten zamek zakupiony od kolegi z forum o nicku @peter174, wszystko jak najbardziej śmiga, tylko po prostu nie mogę włożyć wkładki.

PS. mam toledziaka z 99r i mam po jednej jak i drugiej stronie wkładki z bębenkiem.

@edit

niestety nie dało się zrobić z jednego dwóch, bo wnętrze niby pasuje, ale rolki obcierają od silniczka i ciężko chodzi, zamontowałem swój, wole tak niż być bez wkładki. Najwyżej poszukam używki w dobrym stanie. Wyszło na to, że ten zamek musi być od anglika z lewej strony :( Plus taki, że swój zamek przesmarowałem i wyczyściłem z syfu i może nie będzie mi w zimę zamarzał :> Bo z tym miałem największy problem. Niestety ścieżki ma zgnite i chyba nie do odratowania.

PS. napotkałem mały problem przy skłądaniu, bo mi spadła ta obręcz, co zabezpiecza wkładkę zamka by się nie wysuwała.. Nie życzę nikomu tego, bo ciężko do tego dojść jak to ma potem siedzieć i łapać.
brtk
Forumowicz

Car: Seat Toledo 1M
Engine: 1.9 TDI AHF

Poprzednia strona

Powrót do Ogólne